2023 Class 6A Individual Tennis Bracket

Follow live on the USTA web site

Boys Singles

1

Charlie Ratliff-Madison Central

 

 

 

 

Devyn Crouch-Olive Branch

 

 

 

 

 

Ryan Crosby-DeSoto Central

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Carter Do-Northwest Rankin

 

 

 

 

 

James Register-Brandon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Blakeney Allen-Warren Central

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drew Stewart-Lewisburg

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Warren Hudson-Ocean Springs

 

 

 

 

3

Ryland Buford-Gulfport

 

 

 

 

 

 

 

Jake Antinnes-Oak Grove

 

 

 

 

 

 

 

 

Julian Jackson-St Martin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Knox Waterer-Tupelo

 

 

 

 

 

 

 

Kushal Mannam-Clinton

 

 

 

 

 

 

 

 

Kole Kusek-Hernando

 

 

 

 

 

 

 

Brandon Geray-Biloxi

 

 

 

 

 

 

2

Rowan Devara-Oxford

Girls Singles

1

Owen Wilkerson-Oxford

 

 

 

 

Andrea Mosley-Hancock

 

 

 

 

 

Libby Foster-Hernando

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Katlin Porcello-Oak Grove

 

 

 

 

 

Katie Farthing-Madison Central

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maeve Williams-Ocean Springs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

McKenna Hawkins-Petal

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Sophie Wren-Tupelo

 

 

 

 

3

Ansley Tomkins-Northwest Rankin

 

 

 

 

 

 

 

Taylor Burkes-DeSoto Central

 

 

 

 

 

 

 

 

Adiva McQuarter-Southaven

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paige Baronich-St Martin

 

 

 

 

 

 

 

Betsy Byrd-Gulfport

 

 

 

 

 

 

 

 

Audrey Jennings-Warren Central

 

 

 

 

 

 

 

Madilyn Hall-Lewisburg

 

 

 

 

 

 

2

Tejasvi Uppu-Clinton

Boys Doubles

1

Alex Holder/Aiden Usry-Madison Central

 

 

 

 

Logan Durley/Josh Howard-Olive Branch

 

 

 

 

 

Luke Williamson/Whit Harbour-Tupelo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaiden Johnson/James Caplan-Ocean Springs

 

 

 

 

 

Brooks Newell/Connor Hartfield-Oak Grove

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Benjamin Vance/Cooper Payne-Gulfport

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Christopher Shields/John Sasser-Northwest Rankin

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Taylor Cook/Matthew Floyd-Lewisburg

 

 

 

 

3

Hayes Huggins/Andrew Koestler-Oxford

 

 

 

 

 

 

 

Logan Gibson/Luke Boskovich-Ocean Springs

 

 

 

 

 

 

 

 

Luke Bruntlett/Camdyn Reeves-Brandon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Smith Walker/Caiden Karetas-Gulfport

 

 

 

 

 

 

 

Benton Ruff/Ehtan Lennox-DeSoto Central

 

 

 

 

 

 

 

 

Om Patel/James Pacelli-Northwest Rankin

 

 

 

 

 

 

 

Kyle Kicker/Vincent Walters-Hernando

 

 

 

 

 

 

2

Jan Thissen/Danny Royals-Madison Central

Girls Doubles

1

Isabella Posey/Taylor O’Rear-Tupelo

 

 

 

 

Riley Jackson/Eva McAlexander-Hernando

 

 

 

 

 

Jolie Bui/Reese Lee-Ocean Springs

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dallas Tanner/Mica Shemper-Oak Grove

 

 

 

 

 

Laurel Dennis/Amelia Weatherly-Gulfport

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Abbey Thornton/Anna Claire Sherman-Northwest Rankinn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lindsey Ruff/Abby Grace Dendy-DeSoto Central

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Alexa Ainsworth/Margaret Anna Henderson-Madison C.entral

 

 

 

 

3

Mary Margaret Shipman/Bel Monteith-Oxford

 

 

 

 

 

 

 

Kayla Nguyen/Addison Boskovich-Ocean Springs

 

 

 

 

 

 

 

 

Caroline Altman/Alex Tullos-Brandon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikenzy Dubrow/Sydney Papke-Biloxi

 

 

 

 

 

 

 

Brooke Kicker/Harper Belenchia-Hernando

 

 

 

 

 

 

 

 

Jordan Dennis/Anna Reagan Mckee-Northwest Rankin

 

 

 

 

 

 

 

Lydia Arb/Auburn Jose-Olive Branch

 

 

 

 

 

 

2

Molly Bennett/Emily Jia-Madison Central

Mixed Doubles

1

Lucas Wrigley/Madalyn Smelley-Ocean Springs

 

 

 

 

Brayden McCool/Kai Jenkins-Pearl

 

 

 

 

 

Aiden Shemper/Sadie Rosengrant-Oak Grove

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cole Stoddard/Mattie Sanders-Hernando

 

 

 

 

 

Dysart Bell/Jayne Bass-Brandon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tristan Bourcy/Layla Prentiss-Biloxi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tucker Payne/Anna Grey Massey-Gulfport

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Charlie Fruge/Crawford Shows-Oxford

 

 

 

 

3

Land McGruder/Colbie O’Rear-Tupelo

 

 

 

 

 

 

 

M J Johnson/Damiyah Spratt-Southaven

 

 

 

 

 

 

 

 

Layne Wolf/Keilee Lavoie-DeSoto Central

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prasanna Guduru/Grayson Temple-Clinton

 

 

 

 

 

 

 

Gabe Koonce/Reagan Meadows-Lewisburg

 

 

 

 

 

 

 

 

Will Rich/ Madelyn Sloan Berry-Northwest Rankin

 

 

 

 

 

 

 

Hunterd Coggin/Mia Remillard-St Martin

 

 

 

 

 

 

2

Luke Rhoden/Kennedy Hutto-Madison Central

 

 

 

Check Also

Baseball playoff home team instructions

2023-24 Baseball Tournament Information When two teams from the same region meet in the playoffs, …