Home / Brackets / 2019 6A Individual Tennis Bracket

2019 6A Individual Tennis Bracket

MHSAA 6A Bracket

 

6A Boys Singles

1

Walker Ellis-Madison
Central

16

James Prewitt-Meridian

9

Evan Little-Gulfport

8

Greyson Parman-Warren
Central

5

Jackson Peoples-Northwest
Rankin

12

Grant Eubanks-George County

13

Ryan Crosby-Desoto Central

4

Sam tuli-Ocean springs

3

Rowan Devera-Oxford

14

Emrik Allen-St. Martin

11

Garland Bryant-Brandon

6

Jeffery Cunningham-Hernando

10

Andrei Gregory-Pearl

7

Logan Spinner-Biloxi

15

Karon Cooks-Greenville

2

Eric Huey-Tupelo

6A Girls Singles

1

Ann Cabot Stockett-Madison
Central

16

Myesha Nealon-Greenville

9

Morgan Ross-Clinton

8

Ella Mitchell-Biloxi

5

Sydney Ostrander-Tupelo

12

Ella Grace Lammey-Desoto
Central

13

Lauren Childres-Diberville

4

Addie Grafton-Oxford

3

Madalyn smelley-Ocean
springs

14

CLAUDIA MATTOCKS-OAK GROVE

11

Makiyah Adams-Terry

6

Mattie Sanders-Hernando

10

Aaleeyah Walker-Gulfport

7

Sarah Cline-Brandon

15

Caitlin McKissick-George
County

2

Kylie Elliott-Northwest
Rankin

6A Boys Doubles

1

Clay Fudge-Bryant
Buteau-Madison Central

16

Sam McDonald-John Landon
Young-Meridian

9

Kris Sides-Geir
Sajdak-Hernando

8

Brady St. Anant-Drake
descher-Ocean springs

5

Charlie Fruge-Sharp
Grantham-Oxford

12

John William Ables-Dysart
Bell-Brandon

13

Tyler Metz-Tate
Myrick-Gulfport

4

Dawson Do-Gavin
Ryan-Northwest Rankin

3

Jack moore-Alex king-Ocean
Springs

14

Jordan Paul-JD
Camillo-Clinton

11

Joe Cox-Lewis
Mcree-Hernando

6

John Clarke Altman-Jack
Owens-Brandon

10

Gordon Wilkerson-Brayden
Robinson-Warren Central

7

Thomas Healy-Ryland
Buford-Gulfport

15

LUKE SIMS-PETER LIANG-Oak
Grove

2

Brown Turner-Mack
Schuesselin-Oxford

6A Girls Doubles

1

Sidney St. Amant-Anna
hudson-Ocean Springs

16

ALLISON MAYO-BAKAH
BAUGH-OAK GROVE

9

Jane Hopson-Laney
Smith-Warren Central

8

Celie Rayburn-Catherine
Bianco-Oxford

5

Allie Johnson-Lexi
Graves-Hernando

12

Anabelle Lawson-Sydney
Fontaine-Biloxi

13

Madison Embry-Elaina
Bailey-Warren Central

4

Caroline Mikels-Michaela
Anderson-Tupelo

3

Kaytlin Moudy-Molly
Ryan-Northwest Rankin

14

Audrey Ivy-Madi
Temple-Pearl

11

Lauren James-Calyn
Carpenter-Petal

6

Hayden Hensarling-Anna Beth
Adams-Ocean Springs

10

Abigail Mechatto-Kate
Hopkins-Gulfport

7

Caroline Van-Savannah
Robbins-Brandon High

15

Sarah Scott Craig-Abby
Battle-Hernando

2

Dailee Ellis-Emme
Liles-Madison Central

6A Mixed Doubles

1

Branden mckee-Janie
Watts-Northwest Rankin

16

Kolby Burns-Anna
Rutledge-Pearl

9

Gian Porrata-Jaden
Parker-St. Martin

8

Kate Bass-John West-Brandon

5

Charlie Ratliff-Emma
Jones-Oxford

12

Ashlynn Meixsell-Riley
McCool-Desoto Central

13

Eli Frank-Rylan
Clark-Hernando

4

William Emmons-Gracie
Roberts-Tupelo

3

Courtney Reid-Aiden
Usry-Madison Central

14

Caleb Boutwell-Abigail
Smallwood-Petal

11

Madeline Pitre-Austin
Spinner-Biloxi

6

Jade Bland-Kevin
Zhang-Clinton

10

Logan gibson-Amelia boskovich-Ocean
Springs

7

John Jabour-Audrey
Jennings-Warren Central

15

MICHAEL PITTS-MERIDETH
MCCALL-OAK GROVE

2

Gordy Verrett-Laurel
Dennis-Gulfport

 

 

Check Also

2019 Volleyball Brackets

  October 17 Region 1 Winner (H) Region 2 Runner Up October 22 Quadrant 1 …