Home / Brackets / Tennis Brackets / Individual / 2019 1A-2A Individual Tennis Bracket

2019 1A-2A Individual Tennis Bracket

MHSAA 1-2A bracket

 

1A-2A Boys Singles

1

Nicholas Barone-St. Joseph

16

Ezra McWilliams-Miss. School for Math & Science

9

Caleb Mcbrayer-Wheeler

8

Garrett Galyean-Enterprise
(Clarke)

5

JACK PHILLIPS-SACRED HEART

12

Caleb Myers-West Lincoln

13

Brandon McGauhy-Thrasher

4

Will McCullough-Loyd Star

3

Ryan Roth-Resurrection

14

Brady Allen-Mize

11

Josh Miller-French Camp

6

Trey Posey-Philadelphia

10

Grant Frank-Eupora

7

Garrett Evans-Clarkdale

15

Region 8-Not Reported

2

Charles Alden Wren-Tupelo
Christian

1A-2A Girls Singles

1

Morgyn Brister-Loyd Star

16

Region 8-Not Reported

9

Ja’Taryah Ferguson-Bogue
Chitto

8

Samantha Hallett-Pisgah

5

Janice Novak-Enterprise
(Clarke)

12

Gracie Hughes-Baldwyn

13

Gracie Burton-Eupora

4

Camille Kennard-Clarkdale

3

Ella Copenhaver-French Camp

14

Catherine Li – Miss. School for Math & Science

11

Summer Hughes-Mize

6

Bella Miley-Union

10

Savannah Martin-New Site

7

Laura Grace
Fondren-Resurrection

15

CLARE CONLIFF-SACRED HEART

2

Lauren Graff-Tupelo
Christian

1A-2A Boys Doubles

1

Jameson Cook-Hudson
Hans-Resurrection

16

Payne Walker-Cam
Harveston-Loyd Star

9

Mac Carroll-Richmond Dow
McCarty-Tupelo Christian

8

CARTER POWELL-HAYES
BURKS-SACRED HEART

5

Samuel Turner-Will
Burton-East Webster

12

Wyatt Lampkin-Jack
Guy-Pisgah

13

Bryan Scott-Colby
Lindsey-New Site

4

Jason May-Bradley
McGlothin-French Camp

3

Garrett Crimm-John Thomas
Frank-Eupora

14

Jonathan Mattis-Kamren
Clark-West Lincoln

11

Zack Roberts-Landon
Conklin-Clarkdale

6

Nicholas Brilley-Will
Manhein-St. Joseph

10

Tyler Mosley-Luis
Allen-Enterprise (Clarke)

7

Austin Harbin-Alex
Flurry-Resurrection

15

Owen Stowell-David
Dickerson-New Site

2

JACK POSEY-WILL
PARKER-SACRED HEART

1A-2A Girls Doubles

1

Caroline Upchurch-Lauren
Williamson-Tupelo Christian

16

Maggie Flowers-Haley
McCullough-Loyd Star

9

Rose Warren-Camille
Crain-Puckett

8

Emma Godfrey-Seline
Decoteau-Resurrection

5

Wesleigh Cummings-Lillian
Winter-Eupora

12

Julianna Ladner-Adrianna
Terrazas-St. Joseph

13

Keeley Wade-Shailon
Roberson-Baldwyn

4

BLAIR VIATOR-BELLA
POSEY-SACRED HEART

3

Ally Massey-Sarah Hults-Resurrection

14

Avery Kate Lindsey-Emily
Upchurch-Tupelo Christian

11

Grace Ann Wade-Raney
Peacock-French Camp

6

Elizabeth Stogner-Paige
Shedd-West Lincoln

10

Hannah Kennedy-Hannah
Harbour-Enterprise (Clarke)

7

Hannah Campbel-Saydee
Taylor-New Site

15

AMELIA SICK-KATIE
PALMER-SACRED HEART

2

Alexandra Ladner-Amelia
Ladner-St. Joseph

1A-2A Mixed Doubles

1

TANNER BEVARD-HANNAH
HOPSON-SACRED HEART

16

James Boland-Ella
Roth-Resurrection

9

Walker Moreland-Maycee
Chambers-New Site

8

Ruthie Storment-Cameron
Smith-French Camp

5

Gavin Thomas-Tessa
Smith-Loyd Star

12

Joshua McBrayer-Autumn
Roberson-Wheeler

13

Graeme Forrest-Cameron
Dykes-Richton

4

Brittany Barnett-Tyler
Leggett-Enterprise (Lincoln)

3

Alexander Gioe-Molly
Bowen-St. Patrick

14

Marriette Istiphan-James
Crosby-St. Joseph

11

Kaleb Perish-Madison
Gregg-East Webster

6

Cameron Garrett-Ralie
Boles-Clarkdale

10

Cainan Black-Madison
Snowden-Enterprise (Clarke)

7

Sage Gunn-Meagan
Graham-Union

15

Walker Mitchell-Belle
Powell-Eupora

2

Ben Ueltschey-Elizabeth
Gaines-Tupelo Christian

 

 

Check Also

2019 MHSAA Individual Tennis Tournament Draws

https://tennislink.usta.com/tournaments/TournamentHome/Tournament.aspx?T=237479#&&s=7Draws3 Select event from the pop-up menu on the page referenced above using the link. …