Home / Brackets / 2018 Class 4A Individual Tennis Bracket

2018 Class 4A Individual Tennis Bracket

4A Boys Singles

1

Lukas Flippo – Amory

 

 

 

16

Austin Brock – Florence

 

 

 

 

9

John Davis East – New Hope

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Peyton Marshall – Corinth

 

 

 

 

5

Preston Bang – Pass Christian

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

Omkaar Chimma – Greenwood

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

Malik Hibbler – Noxubee County

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Mason Chelette – Vancleave

 

 

 

 

3

Simon Bowers – West Lauderdale

 

 

 

 

 

 

14

Truett Harris – Clarksdale

 

 

 

 

 

 

 

11

Kye Nicholson – Northeast Jones

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

John David Nelson – New Albany

 

 

 

 

 

 

10

Brevin Quichocho – Richland

 

 

 

 

 

 

 

7

Landon Burge – Purvis

 

 

 

 

 

 

15

Michah Davis – Poplarville

 

 

 

 

 

 

2

Hunter Logan – Caledonia

4A Girls Singles

1

Addy Seward – Richland

 

 

 

16

Brianna Hibbler – Noxubee County

 

 

 

 

9

Vidhi Patel – McComb

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Keegan Thurman – Lawrence County

 

 

 

 

5

Jaslyn Hopkins – Pontotoc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

Karime Alonso – Bay

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

Hannah East – New Hope

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Alejandra Rodriguez – Pass Christian

 

 

 

 

3

Sunny Logan – Caledonia

 

 

 

 

 

 

14

Jacqueline Leflore – Greenwood

 

 

 

 

 

 

 

11

Brooks Anne Milligan – Corinth

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Harper Bryan – West Lauderdale

 

 

 

 

 

 

10

Sarah Recatto – Poplarville

 

 

 

 

 

 

 

7

Kamryn Rodriquez – Newton County

 

 

 

 

 

 

15

Allyson Holmes – Clarksdale

 

 

 

 

 

 

2

Maggie Scott – New Albany

4A Boys Doubles

1

Goldbold\Richey – New Albany

 

 

 

16

Williams\Lindsey – Greenwood

 

 

 

 

9

 Thriffley\Allen – St. Stanislaus

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Courtney\Humphrey – Florence

 

 

 

 

5

Clowers\Metcalfe – Pontotoc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

Mills\Yarbrough – New Hope

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

King\Nelson – Lawrence County

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Hull\Green – West Lauderdale

 

 

 

 

3

Barnett\Hill – Newton County

 

 

 

 

 

 

14

Smith\Sutton – Lawrence County

 

 

 

 

 

 

 

11

O’Bryan\Purvis – New Hope

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Walker\Tayara – St. Stanislaus

 

 

 

 

 

 

10

Moorman\Haynes – Pontotoc

 

 

 

 

 

 

 

7

Elizar\Donaldson – Florence

 

 

 

 

 

 

15

Smith\Gibbs – Rosa Fort

 

 

 

 

 

 

2

Bolen\Fennell – New Albany

4A Girls Doubles

1

Clayton\Blakemore – New Albany

 

 

 

16

Woods\Naylor – Rosa Fort

 

 

 

 

9

Metcalfe\Chism – Pontotoc

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Moore\Moody – New Hope

 

 

 

 

5

Williams\West – Florence

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

Tavarez\Dale – Lawrence County

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

Wilson\Taylor – New Hope

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Brown\Addy – Newton County

 

 

 

 

3

Creekmore\Kent – New Albany

 

 

 

 

 

 

14

Hayes\Blackwell – Gentry

 

 

 

 

 

 

 

11

Crouch\Fowlkes – Amory

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Endt\Chelette – Vancleave

 

 

 

 

 

 

10

Dale\White – Lawrence County

 

 

 

 

 

 

 

7

Escher\Wolf – St. Stanislaus

 

 

 

 

 

 

15

Hosey\Case – Richland

 

 

 

 

 

 

2

Hurst\Walker – Newton County

4A Mixed Doubles

1

Christ\Rainey – New Albany

 

 

 

16

Region 4 Runner Up

 

 

 

 

9

Sones\Landry – Poplarville

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Lane\Pope – New Hope

 

 

 

 

5

Estrada\Palazzo – St. Stanislaus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

Williamson\Vinet – West Lauderdale

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

Lovvorn\Down – Mooreville

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Langlinais\Ely – Vancleave

 

 

 

 

3

Lindsey\Lindsey – Shannon

 

 

 

 

 

 

14

Coates\Emmons – Greenwood

 

 

 

 

 

 

 

11

Jackson\Griffin – Tishomingo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

McCoy\Gatlin – McComb

 

 

 

 

 

 

10

White\Brister – Lawrence County

 

 

 

 

 

 

 

7

Cooperwood\Apolonio – Gentry

 

 

 

 

 

 

15

Jacobs\Byrd – Lanier

 

 

 

 

 

 

2

Hill\Bavcum – Newton County

 

 

 

Check Also

2018 Class III Slow Pitch Bracket

2018-19 Slow Pitch Softball Brackets Oct. 6 Oct. 9 Oct. 11 Oct. 16 Oct. 20   …