Photo by Keith Warren

MHSAA Basketball District Tournament schedule

Compiled by Brandon Shields

Here is the updated MHSAA Basketball District Tournament schedule and scores.

CLASS 6A
Region 1-6A
At Tupelo
Boys
Tuesday’s Scores
Starkville 80, Grenada 55
Tupelo 74, Oxford 60
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game: Grenada vs. Oxford
8:30 p.m. — Championship Game: Starkville vs. Tupelo

Girls
Tuesday’s Scores
Starkville 47, Grenada 40
Tupelo 66, Oxford 27
Friday
4 p.m. — Consolation Game: Grenada vs. Oxford
7 p.m. — Championship Game: Starkville vs. Tupelo

Region 2-6A
At DeSoto Central
Boys
Monday’s Scores
Center Hill 64, DeSoto Central 49
Tuesday’s Scores
Olive Branch 83, Lewisburg 58
Thursday
7:30 p.m. — Consolation Game: DeSoto Central vs. Lewisburg
Friday
7:30 p.m. — Championship Game: Center Hill vs. Olive Branch

Girls
Monday’s Scores
DeSoto Central 64, Center Hill 58 (OT)
Tuesday’s Scores
Olive Branch 78, Lewisburg 33
Thursday
6 p.m. — Consolation Game: Center Hill vs. Lewisburg
Friday
6 p.m. — Championship Game: DeSoto Central vs. Olive Branch

Region 3-6A
At Southaven
Boys
Tuesday’s Scores
Southaven 70, South Panola 47
Horn Lake 71, Hernando 52
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game: South Panola vs. Hernando
8:30 p.m. — Championship Game: Southaven vs. Horn Lake

Girls
Tuesday’s Scores
Hernando 59, South Panola 49
Horn Lake 49, Southaven 35
Friday
4 p.m. — Consolation Game: South Panola vs. Southaven
7 p.m. — Championship Game: Hernando vs. Horn Lake

Region 4-6A
At Madison Central
Boys
Monday’s Scores
Madison Central 64, Murrah 49
Clinton 86, Germantown 55
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game: Murrah vs. Germantown
8:30 p.m. — Championship Game: Madison Central vs. Clinton

Girls
Monday’s Scores
Clinton 70, Murrah 61
Germantown 52, Madison Central 31
Friday
4 p.m. — Consolation Game: Murrah vs. Madison Central
7 p.m. — Championship Game: Clinton vs. Germantown

Region 5-6A
At Terry
Boys
Monday’s Scores
Northwest Rankin 74, Pearl 64
Tuesday’s Scores
Terry 57, Warren Central 51 (OT)
Thursday
7:30 p.m. — Consolation Game: Pearl vs. Warren Central
Friday
7:30 p.m. — Championship Game: Northwest Rankin vs. Terry

Girls
Monday’s Scores
Northwest Rankin 47, Warren Central 37 (OT)
Tuesday’s Scores
Pearl 47, Terry 40
Thursday
6 p.m. — Consolation Game: Warren Central vs. Terry
Friday
6 p.m. — Championship Game: Northwest Rankin vs. Pearl

Region 6-6A
At Oak Grove
Boys
Tuesday’s Scores
Brandon 74, Meridian 56
7:30 p.m. — Petal vs. Oak Grove
Friday
6 p.m. — Consolation Game: Meridian vs. Oak Grove
7:30 p.m. — Championship Game: Brandon vs. Petal

Girls
Monday’s Scores
Meridian 57, Petal 20
Oak Grove 69, Brandon 64
Thursday
6 p.m. — Consolation Game: Petal vs. Brandon
7:30 p.m. — Championship Game: Meridian vs. Oak Grove

Region 7-6A
At Pascagoula
Boys
Monday’s Scores
D’Iberville 49, St. Martin 27
Tuesday’s Scores
Pascagoula 59, Ocean Springs 39
Thursday
7:30 p.m. — Consolation Game: St. Martin vs. Ocean Springs
Friday
7:30 p.m. — Championship Game: D’Iberville vs. Pascagoula
Girls
Monday’s Scores
Pascagoula 56, D’Iberville 35
Tuesday’s Scores
St. Martin 60, Ocean Springs 44
Thursday
6 p.m. — Consolation Game: D’Iberville vs. Ocean Springs
Friday
6 p.m. — Championship Game: Pascagoula vs. St. Martin

Region 8-6A
At Biloxi
Boys
Monday’s Scores
Gulfport 60, Harrison Central 54
Tuesday’s Scores
Biloxi 41, Hancock 23
Thursday
7:30 p.m. — Consolation Game: Harrison Central vs. Hancock
Friday
7:30 p.m. — Championship Game: Gulfport vs. Biloxi

Girls
Monday’s Scores
Gulfport 47, Biloxi 42
Tuesday’s Scores
Harrison Central 44, Hancock 28
Thursday
6 p.m. — Consolation Game: Biloxi vs. Hancock
Friday
6 p.m. — Championship Game: Gulfport vs. Harrison Central

CLASS 5A
Region 1-5A
At New Hope
Boys
Monday’s Scores
New Hope 53, West Point 45
Tuesday’s Scores
Saltillo 47, Columbus 45
Thursday
7:30 p.m. — Consolation Game: West Point vs. Columbus
Friday
7:30 p.m. — Championship Game: New Hope vs. Saltillo
Girls
Monday’s Scores
Columbus 62, West Point 14
Tuesday’s Scores
New Hope 41, Saltillo 36
Thursday
6 p.m. — Consolation Game: West Point vs. Saltiloo
Friday
6 p.m. — Championship Game: Columbus vs. New Hope

Region 2-5A
At Cleveland Central
Boys
Monday’s Scores
Cleveland Central 58, Greenville 55
Tuesday’s Scores
Lake Cormorant 42, Lafayette 38
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game: Greenville vs. Lafayette
8:30 p.m. — Championship Game: Cleveland Central vs. Lake Cormorant
Girls
Monday’s Scores
Cleveland Central 55, Lake Cormorant 28
Tuesday’s Scores
Lafayette 58, Greenville 19
Friday
4 p.m. — Consolation Game: Lake Cormorant vs. Greenville
7 p.m. — Championship Game: Cleveland Central vs. Lafayette

Region 3-5A
At Holmes County Central
Boys
Monday’s Scores
Holmes County Central 63, Ridgeland 41
Tuesday’s Scores
Neshoba Central 51, Canton 42
Thursday
7:30 p.m. — Consolation Game: Ridgeland vs. Canton
Friday
7:30 p.m. — Championship Game: Holmes County Central vs. Neshoba Central
Girls
Monday’s Scores
Ridgeland 41, Holmes County Central 37 (OT)
Tuesday’s Scores
Neshoba Central 72, Canton 29
Thursday
6 p.m. — Consolation Game: Holmes County Central vs. Canton
Friday
6 p.m. — Championship Game: Ridgeland vs. Neshoba Central

Region 4-5A
At Jim Hill
Boys
Monday’s Scores
Vicksburg 70, Jim Hill 43
Tuesday’s Scores
Provine 49, Forest Hill 47
Wednesday’s Scores
Callaway 51, Vicksburg 43
Thursday
7:30 p.m. — Consolation Game: Forest Hill vs. Vicksburg
Friday
7:30 p.m. — Championship Game: Provine vs. Callaway

Girls
Monday’s Scores
Jim Hill 50, Provine 33
Tuesday’s Scores
Vicksburg 68, Callaway 33
Wednesday’s Scores
Forest Hill 50, Jim Hill 31
Thursday
6 p.m. — Consolation Game: Callaway vs. Jim Hill
Friday
6 p.m. — Championship Game: Vicksburg vs. Forest Hill

Region 5-5A
At Brookhaven
Boys
Tuesday’s Scores
Florence 55, Natchez 49
West Jones 52, Brookhaven 44
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game: Natchez vs. Brookhaven
8:30 p.m. — Championship Game: Florence vs. West Jones
Girls
Tuesday’s Scores
West Jones 50, Natchez 34
Brookhaven 63, Florence 28
Friday
4 p.m. — Consolation Game: Natchez vs. Florence
7 p.m. — Championship Game: West Jones vs. Brookhaven

Region 6-5A
At Wayne County
Boys
Tuesday’s Scores
Hattiesburg 46, South Jones 41
Wayne County 52, Laurel 24
Thursday
7:30 p.m. — Consolation Game: South Jones vs. Laurel
Friday
7:30 p.m. — Championship Game: Hattiesburg vs. Wayne County

Girls
Monday’s Scores
Wayne County 40, South Jones 31
Laurel 65, Hattiesburg 32
Thursday
6 p.m. — Consolation Game: South Jones vs. Hattiesburg
Friday
6 p.m. — Championship Game: Wayne County vs. Laurel

Region 7-5A
At West Harrison
Boys
Tuesday’s Scores
Picayune 64, West Harrison 39
Friday
7:30 p.m. — Championship Game: Long Beach vs. Picayune
Girls
Tuesday’s Scores
Long Beach 47, West Harrison 43
Pearl River Central 51, Picayune 29
Friday
4:30 p.m. — Consolation Game: West Harrison vs. Picayune
6 p.m. — Championship Game: Long Beach vs. Pearl River Central

Region 8-5A
At East Central
Boys
Tuesday’s Scores
Gautier 64, East Central 44
Friday
8:30 p.m. — Championship Game: George County vs. Gautier

Girls
Tuesday’s Scores
Gautier 65, Vancleave 15
George County 41, East Central 31
Friday
4 p.m. — Consolation Game: Vancleave vs. East Central 31
5:30 p.m. — Championship Game: Gautier vs. George County

CLASS 4A
Region 1-4A
At Itawamba CC
Boys
Tuesday’s Scores
Itawamba AHS 55, Caledonia 37
Mooreville 60, Tishomingo County 55
Wednesday’s Scores
Shannon 61, Itawamba AHS 52
Corinth 44, Mooreville 36
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game: Itawamba AHS vs. Mooreville
8:30 p.m. — Championship Game: Shannon vs. Corinth

Girls
Tuesday’s Scores
Corinth 47, Shannon 18
Itawamba AHS 46, Caledonia 29
Wednesday’s Scores
Corinth 35, Mooreville 27
Tishomingo County 51, Itawamba AHS 24
Friday
4 p.m. — Consolation Game: Mooreville vs. Itawamba AHS
7 p.m. — Championship Game: Corinth vs. Tishomingo County

Region 2-4A
At Pontotoc
Boys
Tuesday’s Scores
Ripley 77, North Pontotoc 50
South Pontotoc 60, Houston 39
Thursday
5:30 p.m. — Pontotoc vs. South Pontotoc
8:30 p.m. — New Albany vs. Ripley
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Tuesday’s Scores
Ripley 59, Houston 39
New Albany 54, North Pontotoc 41
Thursday
4 p.m. — Pontotoc vs. New Albany
7 p.m. — South Pontotoc vs. Ripley
Friday
4 p.m. — Consolation Game
7 p.m. — Championship Game

Region 3-4A
At Clarksdale
Boys
Monday’s Scores
Greenwood 63, Senatobia 57
Wednesday’s Scores
5:30 p.m. — Gentry vs. Greenwood
Clarksdale 56, Yazoo City 41
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Monday’s Scores
Greenwood 45, Yazoo City 33
Wednesday’s Scores
Gentry 40, Senatobia 32
Clarksdale 43, Greenwood 37
Friday
4 p.m. — Consolation Game: Senatobia vs. Greenwood
7 p.m. — Championship Game: Gentry vs. Clarksdale

Region 4-4A
At Kosciusko
Boys
Tuesday’s Scores
5:30 p.m. — Kosciusko vs. NE Lauderdale
Louisville 55, West Lauderdale 50 (OT)
Thursday
5:30 p.m. — Leake Central vs. NE Lauderdale
8:30 p.m. — Choctaw Central vs. Louisville
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Tuesday’s Scores
Leake Central 38, NE Lauderdale 36
Kosciusko 61, West Lauderdale 31
Thursday
4 p.m. — Choctaw Central vs. Leake Central
7 p.m. — Louisville vs. Kosciusko
Friday
4 p.m. — Consolation Game
7 p.m. — Championship Game

Region 5-4A
At Newton County
Boys
Tuesday’s Scores
Newton County 51, Northeast Jones 46
Thursday
4:30 p.m. — Mendenhall vs. Richland
7:30 p.m. — Quitman vs. Newton County
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Tuesday’s Scores
Mendenhall 34, Richland 25
Newton County 47, Northeast Jones 45
Thursday
6 p.m. — Quitman vs. Mendenhall
Friday
4 p.m. — Consolation Game: Northeast Jones vs.
7 p.m. — Championship Game: Newton County vs.

Region 6-4A
At McComb
Boys
Tuesday’s Scores
South Pike 67, North Pike 48
McComb 54, Wingfield 37
Wednesday’s Scores
Raymond 68, South Pike 44
Lanier 80, McComb 67
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game: McComb vs. South Pike
8:30 p.m. — Championship Game: Raymond vs. Lanier

Girls
Tuesday’s Scores
Lanier 56, Wingfield 24
South Pike 48, McComb 30
Wednesday’s Scores
Raymond 42, South Pike 32
North Pike 60, Lanier 28
Friday
4 p.m. — Consolation Game: South Pike vs. Lanier
7 p.m. — Championship Game: Raymond vs. North Pike

Region 7-4A
At Purvis
Boys
Tuesday’s Scores
Sumrall 66, Purvis 28
8:30 p.m. — Poplarville vs. Columbia
Thursday
5:30 p.m. — Forrest Co. AHS vs. Poplarville-Columbia winner
8:30 p.m. — Lawrence County vs. Sumrall
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Tuesday’s Scores
Poplarville 35, Columbia 28
Sumrall 67, Forrest Co. AHS 62 (OT)
Thursday
4 p.m. — Lawrence County vs. Sumrall
7 p.m. — Purvis vs. Poplarville
Friday
4 p.m. — Consolation Game
7 p.m. — Championship Game

Region 8-4A
At Pass Christian
Boys
Monday’s Scores
Stone 58, Greene County 55
Tuesday’s Scores
Moss Point 47, Stone 42
Bay High 30, Pass Christian 25
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game: Stone vs. Pass Christian
8:30 p.m. — Championship Game: Moss Point vs. Bay High

Girls
Monday’s Scores
Greene County 57, Stone 26
Tuesday’s Scores
Moss Point 25, Bay High 15
Pass Christian 50, Greene County 34
Friday
4 p.m. — Consolation Game: Bay High vs. Greene County
7 p.m. — Championship Game: Moss Point vs. Pass Christian

CLASS 3A
Region 1-3A
At Northeast MS CC
Boys
Tuesday’s Scores
Kossuth 51, Mantachie 36
Wednesday’s Scores
Booneville 66, Kossuth 43
Alcorn Central 41, Water Valley 38
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game: Kossuth vs. Water Valley
8:30 p.m. — Championship Game: Booneville vs. Alcorn Central

Girls
Tuesday’s Scores
Mantachie 55, Water Valley 35
Wednesday’s Scores
Booneville 58, Mantachie 31
Kossuth 52, Alcorn Central 16
Friday
4 p.m. — Consolation Game: Mantachie vs. Alcorn Central
7 p.m. — Championship Game: Booneville vs. Kossuth

Region 2-3A
At Holly Springs
Boys
Tuesday’s Scores
Rosa Fort 71, Independence 70 (OT)
Thursday
5:30 p.m. — North Panola vs. Rosa Fort
8:30 p.m. — Holly Springs vs. Byhalia
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Tuesday’s Scores
Byhalia 50, Rosa Fort 32
Thursday
4 p.m. — North Panola vs. Byhalia
7 p.m. — Independence vs. Holly Springs
Friday
4 p.m. — Consolation Game
7 p.m. — Championship Game

Region 3-3A
At Winona
Boys
Monday’s Scores
Amanda Elzy 60, Humphreys County 45
Tuesday’s Scores
Winona 62, Yazoo County 59
Ruleville 51, Amanda Elzy 49
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game: Yazoo County vs. Amanda Elzy
8:30 p.m. — Championship Game: Winona vs. Ruleville

Girls
Monday’s Scores
Amanda Elzy 50, Humphreys County 44
Tuesday’s Scores
Ruleville 50, Winona 43
Yazoo County 44, Amanda Elzy 23
Friday
4 p.m. — Consolation Game: Winona vs. Amanda Elzy
7 p.m. — Championship Game: Ruleville vs. Yazoo County

Region 4-3A
At Noxubee County
Boys
Tuesday’s Scores
Aberdeen 70, Hatley 53
Thursday
5:30 p.m. — Amory vs. Nettleton
8:30 p.m. — Noxubee County vs. Aberdeen
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Tuesday’s Scores
Aberdeen 44, Hatley 42
Thursday
4 p.m. — Nettleton vs. Aberdeen
7 p.m. — Noxubee County vs. Amory
Friday
4 p.m. — Consolation Game
7 p.m. — Championship Game

Region 5-3A
At Clarkdale
Boys
Tuesday’s Scores
Enterprise-Clarke 52, Forest 49
Clarkdale 55, Union 33
Thursday
5:30 p.m. — Morton vs. Enterprise-Clarke
8:30 p.m. — SE Lauderdale vs. Clarkdale
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Tuesday’s Scores
Enterprise-Clarke 66, Clarkdale 33
Thursday
4 p.m. — SE Lauderdale vs. Forest
7 p.m. — Union vs. Enterprise-Clarke
Friday
4 p.m. — Consolation Game
7 p.m. — Championship Game

Region 6-3A
At Crystal Springs
Boys
Tuesday’s Scores
Magee 73, Raleigh 19
Seminary 56, McLaurin 36
Thursday
5:30 p.m. — St. Andrew’s vs. Seminary
8:30 p.m. — Crystal Springs vs. Magee
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Tuesday’s Scores
Seminary 53, McLaurin 50
Crystal Springs 51, Raleigh 27
Thursday
4 p.m. — St. Andrew’s vs. Seminary
7 p.m. — Magee vs. Crystal Springs
Friday
4 p.m. — Consolation Game
7 p.m. — Championship Game

Region 7-3A
At Wilkinson County
Boys
Tuesday’s Scores
Port Gibson 59, Wilkinson County 43
Jefferson County 84, Wesson 70
Thursday
5:30 p.m. — Franklin County vs. Jefferson County
8:30 p.m. — Hazlehurst vs. Port Gibson
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Tuesday’s Scores
Wilkinson County 57, Hazlehurst 29
Wesson 60, Jefferson County 30
Thursday
4 p.m. — Port Gibson vs. Wesson
7 p.m. — Franklin County vs. Wilkinson County
Friday
4 p.m. — Consolation Game
7 p.m. — Championship Game

Region 8-3A
At Jefferson Davis County
Boys
Tuesday’s Scores
St. Stanislaus 54, Perry Central 38
Jefferson Davis County 58, West Marion 36
Thursday
5:30 p.m. — St. Patrick vs. Jefferson Davis County
8:30 p.m. — Tylertown vs. St. Stanislaus
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Tuesday’s Scores
West Marion 60, OLA 32
Jefferson Davis County 12, Perry Central 0 (Forfeit)
Thursday
4 p.m. — Tylertown vs. West Marion
7 p.m. — St. Patrick vs. Jefferson Davis County
Friday
4 p.m. — Consolation Game
7 p.m. — Championship Game

CLASS 2A
Region 1-2A
At Belmont
Boys
Tuesday’s Scores
New Site 50, Belmont 29
8:30 p.m. — Walnut vs. East Union
Thursday
5:30 p.m. — Baldwyn vs. Walnut-East Union winner
8:30 p.m. — Pine Grove vs. New Site
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Tuesday’s Scores
Pine Grove 58, Walnut 51
East Union 32, Baldwyn 31
Thursday
4 p.m. — New Site vs. East Union
7 p.m. — Belmont vs. Pine Grove
Friday
4 p.m. — Consolation Game
7 p.m. — Championship Game

Region 2-2A
At M.S. Palmer
Wednesday’s Scores
Myrtle 64, Strayhorn 34
Thursday
5:30 p.m. — Charleston vs. Myrtle
8:30 p.m. — Marks Palmer vs. Potts Camp
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Wednesday’s Scores
Charleston 51, Strayhorn 38
Thursday
4 p.m. — Myrtle vs. Charleston
7 p.m. — Potts Camp vs. Marks Palmer
Friday
4 p.m. — Consolation Game
7 p.m. — Championship Game

Region 3-2A
At Coahoma County
Boys
Tuesday’s Scores
Leflore County 59, O’Bannon 27
Leland 49, Riverside 45
Wednesday’s Scores
Northside 59, Leland 29
Coahoma County 65, Leflore County 48
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game: Leland vs. Leflore County
8:30 p.m. — Championship Game: Coahoma County vs. Northside

Girls
Tuesday’s Scores
Coahoma County 38, Leflore County 22
Wednesday’s Scores
Northside 48, Riverside 15
Friday
4 p.m. — Consolation Game: Leflore County vs. Riverside
7 p.m. — Championship Game: Coahoma County vs. Northside

Region 4-2A
At Choctaw County
Boys
Tuesday’s Scores
J.Z. George 74, Eupora 40
Calhoun City 53, East Webster 42
Thursday
5:30 p.m. — Choctaw County vs. Calhoun City
8:30 p.m. — Bruce vs. J.Z. George
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Tuesday’s Scores
Bruce 65, J.Z. George 54
Choctaw County 29, Eupora 22
Thursday
4 p.m. — Calhoun City vs. Choctaw County
7 p.m. — East Webster vs. Bruce
Friday
4 p.m. — Consolation Game
7 p.m. — Championship Game

Region 5-2A
At Philadelphia
Boys
Tuesday
7:30 p.m. — Lake vs. Nanih Waiya
Thursday
5:30 p.m. — Newton vs. Lake-Nanih Waiya winner
8:30 p.m. — Kemper County vs. Philadelphia
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Tuesday’s Scores
Philadelphia 66, Nanih Waiya 26
Thursday
4 p.m. — Lake vs. Philadelphia
7 p.m. — Kemper County vs. Newton
Friday
4 p.m. — Consolation Game
7 p.m. — Championship Game

Region 6-2A
At Pelahatchie
Boys
Tuesday’s Scores
Pisgah 55, Puckett 41
Thursday
5:30 p.m. — Velma Jackson vs. Pisgah
8:30 p.m. — Scott Central vs. Pelahatchie
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Tuesday’s Scores
Pelahatchie 62, Scott Central 49
Thursday
4 p.m. — Puckett vs. Pelahatchie
7 p.m. — Velma Jackson vs. Pisgah
Friday
4 p.m. — Consolation Game
7 p.m. — Championship Game

Region 7-2A
At Amite County
Boys
Monday’s Scores
Bogue Chitto 55, West Lincoln 49
Tuesday’s Scores
Loyd Star 55, East Marion 49
Amite County 59, Bogue Chitto 31
Thursday
4:30 p.m. — Consolation Game: East Marion vs. Bogue Chitto
7:30 p.m. — Championship Game: Loyd Star vs. Amite County

Girls
Monday’s Scores
East Marion 47, Amite County 26
Tuesday’s Scores
Loyd Star 41, Bogue Chitto 37
West Lincoln 33, East Marion 27
Thursday
3 p.m. — Consolation Game: Bogue Chitto vs. East Marion
6 p.m. — Championship Game: Loyd Star vs. West Lincoln

Region 8-2A
At Collins
Boys
Monday’s Scores
North Forrest 39, Mize 32
Tuesday’s Scores
Stringer 56, Sacred Heart 37
Thursday
5:30 p.m. — Heidelberg vs. North Forrest
8:30 p.m. — Collins vs. Stringer
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Monday’s Scores
Collins 58, Sacred Heart 50
Tuesday’s Scores
Stringer 37, Mize 15
Thursday
4 p.m. — Heidelberg vs. Collins
7 p.m. — North Forrest vs. Stringer
Friday
4 p.m. — Consolation Game
7 p.m. — Championship Game

CLASS 1A
Region 1-1A
At Booneville
Boys
Tuesday’s Scores
Jumpertown 62, Thrasher 49
Thursday
5:30 p.m. — Biggersville vs. Jumpertown
8:30 p.m. — Wheeler vs. Falkner
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Tuesday’s Scores
Falkner 41, Thrasher 32
Thursday
4 p.m. — Biggersville vs. Falkner
7 p.m. — Wheeler vs. Jumpertown
Friday
4 p.m. — Consolation Game
7 p.m. — Championship Game

Region 2-1A
At Ingomar
Boys
Tuesday’s Scores
Tupelo Christian 62, Smithville 59
Thursday
5:30 p.m. — Tremont vs. West Union
8:30 p.m. — Ingomar vs. Tupelo Christian
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Tuesday’s Scores
Smithville 45, Tremont 29
Thursday
4 p.m. — West Union vs. Tupelo Christian
7 p.m. — Ingomar vs. Smithville
Friday
4 p.m. — Consolation Game
7 p.m. — Championship Game

Region 3-1A
At Blue Mountain
Tuesday’s Scores
Ashland 66, Coldwater 60
Thursday
5:30 p.m. — Byers vs. Ashland
8:30 p.m. — Hickory Flat vs. Blue Mountain
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Tuesday’s Scores
Ashland 67, Coldwater 15
Thursday
4 p.m. — Blue Mountain vs. Ashland
7 p.m. — Byers vs. Hickory Flat
Friday
4 p.m. — Consolation Game
7 p.m. — Championship Game

Region 4-1A
At Vardaman
Boys
Tuesday’s Scores
West Lowndes 70, Vardaman 59
Houlka 68, Hamilton 37
Thursday
5:30 p.m. — Coffeeville vs. Houlka
8:30 p.m. — Okolona vs. West Lowndes
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Tuesday’s Scores
Hamilton 61, West Lowndes 35
Okolona 73, Houlka 37
Thursday
4 p.m. — Vardaman vs. Hamilton
7 p.m. — Coffeeville vs. Okolona
Friday
4 p.m. — Consolation Game
7 p.m. — Championship Game

Region 5-1A
At Simmons
Boys
Tuesday’s Scores
West Bolivar 45, South Delta 34
Wednesday’s Scores
West Bolivar 56, McEvans 53
West Tallahatchie 48, Simmons 45
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game: McEvans vs. Simmons
8:30 p.m. — Championship Game: West Bolivar vs. West Tallahatchie

Girls
Tuesday’s Scores
South Delta 26, West Bolivar 7
Wednesday’s Scores
McEvans 66, West Tallahatchie 46
Simmons 77, South Delta 15
Friday
4 p.m. — Consolation Game: West Tallahatchie vs. South Delta
7 p.m. — Championship Game: McEvans vs. Simmons

Region 6-1A
At Ethel
Boys
Monday’s Scores
French Camp 59, Noxapater 51
Sebastopol 48, Ethel 35
Tuesday’s Scores
Leake County 59, Sebastopol 54
McAdams 73, French Camp 41
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game: French Camp vs. Sebastopol
8:30 p.m. — Championship Game: McAdams vs. Leake County

Girls
Monday’s Scores
McAdams 66, Noxapater 49
Ethel 30, Leake County 27
Tuesday’s Scores
Sebastopol 36, Ethel 23
French Camp 49, McAdams 41
Friday
4 p.m. — Consolation Game: McAdams vs. Ethel
7 p.m. — Championship Game: French Camp vs. Sebastopol

Region 7-1A
At Bay Springs
Boys
Tuesday’s Scores
Taylorsville 58, MSD 35
Thursday
5:30 p.m. — Bay Springs vs. Taylorsville
8:30 p.m. — Mount Olive vs. Piney Woods
Friday
5:30 p.m. — Consolation Game
8:30 p.m. — Championship Game

Girls
Tuesday’s Scores
Bay Springs 48, MSD 13
Taylorsville 52, Mount Olive 38
Friday
4 p.m. — Consolation Game: MSD vs. Mount Olive
7 p.m. — Championship Game: Bay Springs vs. Taylorsville

Region 8-1A
At Richton
Boys
Monday’s Scores
Salem 46, Enterprise-Lincoln 36
Tuesday’s Scores
Richton 39, Lumberton 28
Resurrection 50, Salem 34
Thursday
7 p.m. — Consolation Game: Lumberton vs. Salem
Friday
7 p.m. — Championship Game: Richton vs. Resurrection

Girls
Monday’s Scores
Richton 38, Enterprise-Lincoln 18
Tuesday’s Scores
Lumberton 49, Salem 31
Thursday
5:30 p.m. — Consolation Game: Enterprise-Lincoln vs. Salem
Friday
5:30 p.m. — Championship Game: Richton vs. Lumberton

Check Also

2022-23 MHSAA Calendar