Breaking News
Home / Sports / Track & Field / MHSAA Track & Field Records

MHSAA Track & Field Records

MHSAA TRACK & FIELD — OVERALL STATE MEET RECORDS
Updated May 1, 2017

Boys

100 meters 10.39 Trell Kimmons, Coldwater, 2004
Horatio Williams, Oxford, 2008
200 meters 21.03 Terrell Smith, Vicksburg, 2014
400 meters 45.71 Tavaris Tate, Starkville, 2009
800 meters 1:49.24 George Kersh, Pearl, 1987
1600 meters 4:16.54 Rickey Crutcher, Pearl, 1977
3200 meters 9:18.91 Jake Raines, East Central, 2002
110 high hurdles 13.95 Evan Osborne, Pearl, 2013
300 intermediate hurdles 37.34 Antonius Dotson, Cleveland, 1988
4×100-meter relay 41.51 Oxford, 2016 (Devin Rockette, D.K. Metcalf, A.J. Gable, Jaqaun Webb)
4×200-meter relay 1:26.52 Amite County, 1999 (Derrick Crockett, Barry Crockett, Clifton Collins, Chris Collins)
4×400-meter relay 3:14.97 Meridian, 1988 (Curtis Lowe, Tony Moore, Michael Cox, Gabriel Shack)
4×800-meter relay 8:19.28 Pearl, 2016 (Tony Mack, Allen Fletcher, Cameron Bell, Shamar Tucker)
Long Jump 24-10 Jerry Harris, Tylertown, 1988
High Jump 7-2¼ Marcus Jackson, J.Z. George, 2010
Triple Jump 50-10¼ Danny Johnson, Carthage, 1990
Shot Put 59-9½ Terry Day, Williams-Sullivan, 1993
Discus 189-11 Greg Martin, Pascagoula, 1976
Pole Vault 16-6¼ Connor Foxworth, St. Patrick, 2012

Girls

100 meters 11.40 Bianca Knight, Ridgeland, 2006
200 meters 23.36 Bianca Knight, Ridgeland, 2007
400 meters 53.57 Christy Fairley, George County, 2000
800 meters 2:10.74 Cory McGee, Pass Christian, 2010
1600 meters 4:50.64 Cory McGee, Pass Christian, 2010
3200 meters 10:39.57 Cory McGee, Pass Christian, 2007
100 high hurdles 14.14 Taryn Hartfield, Hattiesburg, 2011
300 low hurdles 41.87 Monica Mosley, Clinton, 2015
4×100-meter relay 46.14 Clinton, 2014 (Harper Newell, Justice Sims, Monica Mosley, Demi Washington)
4×200-meter relay 1:37.58 Clinton, 2014 (Monica Mosley, Justice Sims, Harper Newell, Demi Washington)
4×400-meter relay 3:54.74 Gentry, 1983 (Sharon Stringfellow, Janice Davis, Janice Conrod, Janet Davis)
4×800-meter relay 9:50.43 Madison Central, 2016 (Anna Christian Farmer, Lydia Snopek, Bethany Sanders, Rebecca Buteau)
Long Jump 20-10 Kimberly Jones, Southaven, 1981
High Jump 5-10 Ke’Airra Jones, Natchez, 2010
Triple Jump 40-4½ Nay Strickland, DeSoto Central, 2015
Shot Put 45-3¼ Sharon Davis, Wingfield, 1997
Discus 153-4 Yakeishma McLaurin, Brandon, 2011
Pole Vault 11-7 Carrie Lynn McCormick, Clinton, 2013

CLASS STATE MEET RECORDS

Boys

EVENT CLASS 6A CLASS 4A CLASS 2A
100 Anton Taylor, 10.42

Provine (2007)

Jalen Miller, 10.55

Rosa Fort (2012)

Trell Kimmons, 10.39

Coldwater (2004)

200 Eddy Echols, 21.14

Meridian (1970)

Jalen Miller, 21.31

Rosa Fort (2012)

Jermale Mosby, 21.08

Broad Street (2012)

400 Tavaris Tate, 45.71

Starkville (2009)

Tommy McCalpin, 48.60

Port Gibson (2012)

Bradley Pride, 47.31

Lumberton (1992)

800 Tony Davis, 1:52.44

Gulfport (1981)

Steven Burdette, 2:00.62

Senatobia (2015)

Kacey Cosby, 1:58.24

Hinds AHS (1993)

1600 Rickey Crutcher, 4:16.54

Pearl (1977)

Jordan Travis, 4:36.81

Poplarville (2012)

David Lafitte, 4:29.64

Clara (1979)

3200 Eric Johnson, 9:34.26

Forest Hill (1992)

Jordan Travis, 9:51.67

Poplarville (2012)

Jarvis Johnson, 10:01.65

Drew (2005)

110 HH Kedrieck Gibbons, 14:02

Natchez (2004)

Victor Montgomery, 14.58

McComb (2014)

Fredrick Wesley, 14.57

Simmons (2010)

300 IH Deandre’ Eiland, 37.41

Tupelo (2000)

Orlando Tate, 39.68

Yazoo County (2014)

Lee Richardson, 38.35

Utica (1990)

4×100 Madison Central, 41.52 (2000) Rosa Fort, 41.75 (2014) Bassfield, 42.11 (2014)
4×200 Madison Central, 1:26.53 (2000) Tylertown, 1:27.57 (2013) West Bolivar, 1:27.46 (2008)
4×400 Meridian, 3:14.97 (1988) Tylertown, 3:26.88 (2012) Amite Co., 3:22.34 (1972)
4×800 Pearl, 8:19.28 (2016) McComb, 8:36.39 (2016) East Union, 8:54.30 (2016)
Long Jump George Kohlheim, 24-6

Tupelo (1982)

Dquerius Bullock, 24-0½

South Pike (2012)

Derrick Steele, 23-6¾,

Hinds AHS (2007)

High

Jump

Ronald Broadnax, 6-11½

Moss Point (1993)

Eric Richards, 7-0

Raymond (2016)

Marcus Jackson, 7-2¼

J.Z. George (2010)

Triple

Jump

George Green, 48-6½

Tupelo (1985)

Jarell Aaron, 49-1¼

Poplarville (2012)

Marcus Jones, 48-10

Nettleton (1994)

Shot

Put

Fletcher Adams, 59-5½

Brandon (2015)

Tairek Johnson, 51-8¾

Corinth (2015)

Terry Day, 59-9½

Williams-Sullivan (1993)

Discus Greg Martin, 189-11

Pascagoula (1976)

Qenderrim Barnett, 156-7

Noxubee County (2016)

Norton Barlow, 159-4

Utica (1965)

Pole

Vault

Stephen Greer, 15-7

Clinton (2010)

Robert Simpson, 13-1

St. Stanislaus (2014)

Jamie Harris, 13-10

McLaurin (1999)

 

  • When the MHSAA added a sixth classification beginning with the 2009-10 school year, the State Meet record book was adjusted as follows:
  • Class 5A records through 2009 were merged into Class 6A.
  • Class 4A records through 2009 were merged into Class 5A.
  • Class 4A records were wiped clean through 2009.
  • Class 3A, 2A and 1A records were unaffected by reclassification.
  • The 4 x 800 meters relay was added as an event beginning with 2016 season.

 

 

 

 

 

 

CLASS STATE MEET RECORDS

Boys

EVENT CLASS 5A CLASS 3A CLASS 1A
100 Horatio Williams, 10.39

Oxford (2008)

Calvin Smith, 10.44

Sumner Hill (1979)

Demichael Harris, 10.75

St. Aloysius (2015)

200 Horatio Williams, 21.32

Oxford (2008)

Chris Collins, 21.09

Amite County (2000)

Donatello Luckett, 21.44

Pisgah (2007)

400 Willie Hudson, 47.54

Noxubee County (1980)

O’Neal Wilder, 47.85

Carthage (2007)

Demichael Harris, 48.52

St. Aloysius (2015)

800 George Kersh, 1:49.24

Pearl (1987)

John Gains, 1:57.24

Heidelberg (1987)

Eddie Sanders, 1:56.14

Drew (1980)

1600 Jake Raines, 4:18.60

East Central (2002)

Bo Boatner, 4:24.10

New Albany (1988)

Ricky Bishop, 4:24.54

French Camp (1976)

3200 Jake Raines, 9:18.91

East Central (2002)

Willie Walker, 9:50.91

Leland (1988)

Tom Caffrey, 9.27.74

Our Lady of Victories (1987)

110 HH Evan Osborne, 13.95

Pearl (2013)

James Ricks, 14.30

Carthage (2003)

Cesar Johnson, 14.94

Nugent Center (1976)

300 IH Antonius Dotson, 37.34

Cleveland (1988)

Maurice Polk, 37.69

Port Gibson (1989)

Richard Caston, 39.24

Utica (1987)

4×100 Moss Point, 41.89 (2010) Jefferson Co., 41.64 (2011) East Flora, 43.5-h (1990)
4×200 Oxford, 1:26.68 (2016) Amite Co., 1:26.52 (1999) Utica, 1:29.06 (1992)
4×400 Olive Branch, 3:20.74 (1988) Rosedale, 3:19.44 (1982) East Flora, 3:25.1-h (1990)
4×800 Oxford, 8:21.62 (2016) St. Andrew’s, 8:25.39 (2016) French Camp, 9:01.86 (2016)
Long Jump Ronnie Tubbs, 24-5

Yazoo City (2007)

Jerry Harris, 24-10

Tylertown (1988)

Kenneth McLaurin, 24-0

Puckett (1987)

High

Jump

Ricky Robertson, 7-2

Hernando (2008)

Milton Harrell, 7-0

Tylertown (1985)

Kirk Parker, 6-9

Noxapater (1983)

Carlton Dodd, 6-9

Thomastown (2001)

Triple

Jump

Matthew O’Neal, 49-0

Callaway (2012)

Danny Johnson, 50-10¼

Carthage (1990)

Neal Collier, 48-0½

Pelahatchie (1994)

Shot

Put

Josh Newton, 57-11¾

Itawamba AHS (2000)

Tony Bennett, 56-4

Coahoma County (1985)

Joey Davis, 53-6

Houlka (2004)

Discus Kyle Bynum, 173-8

Pearl (2011)

Tony Bennett, 180-4

Coahoma County (1985)

Pat Evans, 158-11

St. Aloysius (1983)

Pole

Vault

Sam Kendricks, 16-3

Oxford (2011)

Conner Foxworth, 16-6¼

St. Patrick (2012)

Austin Golding, 13-6

St. Aloysius (2004)

 

  • When the MHSAA added a sixth classification beginning with the 2009-10 school year, the State Meet record book was adjusted as follows:
  • Class 5A records through 2009 were merged into Class 6A.
  • Class 4A records through 2009 were merged into Class 5A.
  • Class 4A records were wiped clean through 2009.
  • Class 3A, 2A and 1A records were unaffected by reclassification.
  • The 4 x 800 meters relay was added as an event beginning with 2016 season.

 

 

 

 

 

CLASS STATE MEET RECORDS

Girls

EVENT CLASS 6A CLASS 4A CLASS 2A
100 Janice Davis, 11.44

Natchez (2001)

Euricka Hardy, 11.94

Lawrence County (2013)

Syerie Moton, 11.94

NE Lauderdale (2016)

Frances Booth, 12.04

Bassfield (1976)

200 Janet Davis, 23.74

Gentry (1982)

Jasmine Robinson, 24.95

Richland (2012)

Raina Sanders, 24.55

Leland (2008)

400 Janet Davis, 54.94

Gentry (1983)

Orianna Shaw, 57.03

Lafayette (2016)

Lisa Roberts, 57.04

Gloster (1983)

800 Lee Ann VanLandingham, 2:10.84

Gulfport (1981)

Cory McGee, 2:10.74

Pass Christian (2010)

Anna Rose Poole, 2:20.61

St. Andrew’s (1999)

1600 Julia Cathcart, 5:00.51

Starkville (2002)

Cory McGee, 4:50.64

Pass Christian (2010)

Anna Rose Poole, 5:06.39

St. Andrew’s (1999)

3200 Kate Mattox, 11:06.84

Starkville (2014)

Cory McGee, 10:53.83

Pass Christian (2010)

Sarah Rivlin, 11:05.34

St. Andrew’s (1999)

100 HH Taryn Hartfield, 14.14

Hattiesburg (2011)

Kinshasa Bradley, 14.28

Raymond (2012)

Teneeshia Jones, 15.30

Nettleton (1997)

300 LH Monica Mosley, 41.87

Clinton (2015)

Lakeia Hill, 44.72

Kosciusko (2015)

Nichelle Webb, 43.33

West Tallahatchie (2000)

4×100 Clinton, 46.14 (2014) Noxubee County, 48.98 (2013) Gloster, 48.04 (1976)
4×200 Clinton, 1:37.58 (2014) Mendenhall, 1:43.23 (2014) Leland, 1:43.02 (2007)
4X400 Gentry, 3:54.74 (1983) McComb, 4:03.72 (2015) Gloster, 3:59.04 (1983)
4×800 Madison Cent, 9:50.43 (2016) Senatobia, 10:54.30 (2016) J.Z. George, 10:56.60 (2016)
Long Jump Kimberly Jones, 20-10

Southaven (1981)

Jenascia Peters, 18-10¼

Poplarville (2014)

Dorothy Miller, 19-1

Ackerman (1998)

High

Jump

Ke’Airra Jones, 5-10

Natchez (2010)

Deja Givens, 5-6

Germantown (2013)

Denise Taylor, 5-5

North Pontotoc (1987)

Triple

Jump

Nay Strickland, 40-4½

DeSoto Central (2015)

Jenascia Peters, 38-10

Poplarville (2014)

Quentessa Bullock, 37-8½

East Marion (2010)

Shot

Put

Tracy Knight, 44-2½

Hattiesburg (1990)

Jada Rich, 37-5½

Ripley (2015)

Wanda Atkins, 38-9½

Shaw (1984)

Discus Yakeishma McLaurin, 153-4

Brandon (2011)

Jaynesia Johnson, 121-7

Corinth (2012)

Kendra Adams, 134-10

Byram (1984)

Pole

Vault

Carrie Lynn McCormick, 11-7

Clinton (2013)

Katy McAuley, 10-6

Pontotoc (2013 and 2014)

Shelby McConnell, 9-1

Our Lady Academy (2011)

 

  • When the MHSAA added a sixth classification beginning with the 2009-10 school year, the State Meet record book was adjusted as follows:
  • Class 5A records through 2009 were merged into Class 6A.
  • Class 4A records through 2009 were merged into Class 5A.
  • Class 4A records were wiped clean through 2009.
  • Class 3A, 2A and 1A records were unaffected by reclassification.
  • The 4 x 800 meters relay was added as an event beginning with 2016 season.

 

 

 

 

 

CLASS STATE MEET RECORDS

Girls

EVENT CLASS 5A CLASS 3A CLASS 1A
100 Bianca Knight, 11.40

Ridgeland (2006)

Carrie Sherman, 11.74

Wilkinson County (1975)

Rosie Gaines, 12.15

Vaiden (1988)

200 Bianca Knight, 23.36

Ridgeland (2007)

Nicole Franklin, 24.06

Pontotoc (1991)

Rosie Gaines, 24.8 (h)

Vaiden (1990)

400 Christy Fairley, 53.57

George County (2000)

Nicole Franklin, 55.60

Pontotoc (1991)

Lula Stamps, 57.34

Utica (1986)

800 Cory McGee, 2:15.78

Pass Christian (2007)

Cory McGee, 2:13.61

Pass Christian (2009)

Demetria Burks, 2:13.94

Potts Camp (2000)

1600 Cory McGee, 4:57.20

Pass Christian (2007)

Cory McGee, 4:56.35

Pass Christian (2008)

Sheena Hall, 5:29.41

Myrtle (2004)

3200 Cory McGee, 10:39.57

Pass Christian (2007)

Cory McGee, 10:54.67

Pass Christian (2008)

Ronnie Watjus, 11:52.98

Resurrection (1999)

100 HH Brittany Harrell, 14.37

McComb (2010)

Sheleda Porter, 14.41

Port Gibson (1988)

Shaletha Smith, 15.15

William Winans (1988)

300 LH Octavia Carter, 44.03

George County (2000)

Chiquita Blue, 44.16

Hazlehurst (2005)

Pearl Banks, 43.56

Maben (1988)

4×100 Vicksburg, 47.91 (2015) Wilkinson Co., 47.74 (1975) Vaiden, 49.05 (1988)
4×200 Ridgeland, 1:41.52 (2004) Hazlehurst, 1:41.34 (1980) Vaiden, 1:42.66 (1988)
4X400 Gentry, 3:58.59 (2004) Velma Jackson, 4:00.23 (1998) Vaiden, 4:03.82 (1988)
4×800 Brookhaven, 10:21.20 (2016) St. Patrick, 10:37.12 (2016) Tupelo Chr, 10:34.59 (2016)
Long Jump Thomeisha Swington, 19-8

McComb (2013)

Diane Fuller, 20-5½

Hazlehurst (1981)

Tori Bowie, 19-9½

Pisgah (2008)

High

Jump

Brittany Harrell, 5-7½

McComb (2009)

Valencia McFarland, 5-7

Raymond (2008)

Krista Miller, 5-4

Potts Camp (2000 and 2001)

Triple

Jump

Erika Sisk, 40-2

Oxford (2012)

Karla Levy, 38-1

Velma Jackson (2011)

Tamarra Bowie, 37-3

Pisgah (2007)

Shot

Put

Sharon Davis, 45-3¾

Wingfield (1999)

Ashley Jones, 41-6

Kossuth (2001)

Janet Blair, 44-6

Alexander (1984)

Discus Sharon Davis, 136-4

Wingfield (1997)

Shirley Stewart, 129-10

Leland (1986)

Frederica Haywood, 127-4

J.F. Kennedy (2014)

Pole

Vault

Mollie Beth Ott, 10-0

Oxford (2012)

Madison Hawkins, 10-0

Pearl (2014)

Ann Howell, 10-0

Mooreville (2008)

Tyreshia Curry, 10-0

Charleston (2013)

Maggie Waites, 11-3

St. Aloysius (2012)

 

  • When the MHSAA added a sixth classification beginning with the 2009-10 school year, the State Meet record book was adjusted as follows:
  • Class 5A records through 2009 were merged into Class 6A.
  • Class 4A records through 2009 were merged into Class 5A.
  • Class 4A records were wiped clean through 2009.
  • Class 3A, 2A and 1A records were unaffected by reclassification.
  • The 4 x 800 meters relay was added as an event beginning with 2016 season.

 

 

 

 

 

 

MHSAA TRACK AND FIELD STATE CHAMPIONS

BOYS

CLASS 6A CLASS 5A CLASS 4A CLASS 3A CLASS 2A CLASS 1A
2016 Pearl Oxford Senatobia Tylertown Bassfield Myrtle
2015 Olive Branch Oxford McComb Tylertown J.Z. George St. Aloysius
2014 Harrison Central Oxford McComb Tylertown Bassfield Hinds AHS
2013 Madison Central Canton Tylertown Crystal Springs West Bolivar Hinds AHS
2012 Madison Central Pearl Tylertown East Side West Bolivar Hinds AHS
2011 Meridian Pearl Port Gibson Corinth J.Z. George Montgomery Co.
2010 Brandon Pearl Pontotoc Corinth J.Z. George Ray Brooks
2009 Starkville Oxford Raymond J.Z. George Pisgah
2008 Starkville Pearl Ripley J.Z. George Weir
2007 Tupelo Oxford Carthage Tie: J.Z. George

West Bolivar

Coffeeville
2006 Brandon Oxford Carthage Hinds AHS Mount Olive
2005 Brandon Pearl Carthage Hinds AHS DeSoto Central
2004 Brandon Pearl Tylertown Taylorsville Thomastown
2003 Brandon Tie: Oxford

Port Gibson

Tylertown Taylorsville Potts Camp
2002 Columbus Oxford Pontotoc Taylorsville French Camp
2001 Brandon Pearl Carthage Taylorsville Potts Camp
2000 Madison Central Pearl Amite County Hinds AHS French Camp
1999 Pearl Crystal Springs Raymond Hinds AHS Noxapater
1998 Tupelo McComb Pontotoc Hinds AHS Biggersville
1997 Gulfport D’Iberville Pontotoc Broad Street Biggersville
1996 Gulfport Pearl Raymond Broad Street Biggersville
1995 Gulfport Amite County Pontotoc Broad Street Biggersville
1994 Gulfport Amite County Carthage Hinds AHS Utica
1993 Gulfport Amite County Pontotoc Hinds AHS Utica
1992 Tupelo Port Gibson Carthage Williams-Sullivan Utica
1991 Tupelo T.L. Weston Rosedale Utica Alexander
1990 Gulfport Pearl Port Gibson Shaw East Flora
1989 Gulfport North Natchez Port Gibson Shaw East Flora
1988 Gulfport Cleveland Port Gibson Hamilton Weir
1987 Gulfport Cleveland Port Gibson Gloster Utica
1986 Moss Point North Natchez Port Gibson Gloster Utica
1985 Moss Point North Natchez Port Gibson Gloster Utica
CLASS AA CLASS A CLASS BB CLASS B
1984 North Natchez Leland Nugent Center Weir
1983 Greenville Rosedale Nugent Center Weir
1982 Greenville Port Gibson Shaw Weir
1981 Pearl Port Gibson Shaw Weir
1980 North Natchez Hazlehurst Terry vacated
1979 Starkville Poplarville Gloster Nugent Center
1978 Biloxi Leland B.L. Moor Shaw
1977 Moss Point Leland Shaw Nugent Center
1976 Biloxi Amite County Madison-Ridgeland Shaw
1975 North Natchez Leland Amite County Puckett
1974 Biloxi Leland Amite County Drew
1973 Greenville Horn Lake Nugent Center Weir
1972 Greenville Leland Nugent Center Dexter
1971 Biloxi Monticello Independence Puckett

 

 

 

 

MHSAA TRACK AND FIELD STATE CHAMPIONS

GIRLS

CLASS 6A CLASS 5A CLASS 4A CLASS 3A CLASS 2A CLASS 1A
2016 Clinton Oxford McComb Tylertown Winona Tupelo Christian
2015 Clinton Pearl McComb St. Andrew’s J.Z. George St. Aloysius
2014 Clinton Canton Lafayette Wilkinson County J.Z. George J.F. Kennedy
2013 Clinton Pearl Pontotoc Charleston J.Z. George Hinds AHS
2012 Murrah Oxford Pontotoc Charleston J.F. Kennedy Myrtle
2011 Murrah Oxford Pontotoc St. Patrick J.Z. George Coldwater
2010 Brandon Oxford Pontotoc St. Patrick J.Z. George Myrtle
2009 Greenville McComb Pass Christian J.Z. George Myrtle
2008 Madison Central McComb Corinth J.Z. George Myrtle
2007 Madison Central Ridgeland Corinth St. Andrew’s Pisgah
2006 Brandon Pearl Corinth St. Andrew’s Pisgah
2005 Natchez Pontotoc Amite County St. Andrew’s Resurrection
2004 Natchez Ridgeland Amite County Hinds AHS Potts Camp
2003 Natchez McComb Amite County St. Andrew’s Myrtle
2002 Natchez Pearl Amite County Coldwater Myrtle
2001 Natchez George County Amite County W. Tallahatchie Myrtle
2000 Murrah George County Amite County Coldwater Potts Camp
1999 Tie: Columbus

Natchez

George County Raymond St. Andrew’s Potts Camp
1998 Starkville George County Pontotoc W. Tallahatchie Potts Camp
1997 Biloxi George County Raymond W. Tallahatchie Potts Camp
1996 Meridian Pearl Raymond St. Andrew’s Biggersville
1995 Meridian Starkville West Bolivar Shaw Vaiden
1994 Meridian Tylertown West Bolivar McLaurin Utica
1993 Moss Point Tylertown West Bolivar Simmons Biggersville
1992 Meridian Port Gibson Leland Piney Woods Biggersville
1991 Greenville Pearl Port Gibson Piney Woods Vaiden
1990 Hattiesburg Pearl Leland Utica Vaiden
1989 Hattiesburg S.D. Lee Leland Biggersville Vaiden
1988 Vicksburg T.L. Weston Leland Gloster Vaiden
1987 Grenada Vicksburg Port Gibson Gloster Vaiden
1986 Grenada Vicksburg Leland Drew Vaiden
1985 Grenada East Side Leland Shaw B.L. Moor
CLASS AA CLASS A CLASS BB CLASS B
1984 Hattiesburg Waynesboro Shaw B.L. Moor
1983 Gentry Simmons Nugent Center Drew
1982 Gentry Port Gibson Nugent Center Vaiden
1981 Gentry Hazlehurst Gloster Vaiden
1980 Meridian Hazlehurst Gloster vacated
1979 Callaway Wilkinson County Gloster Vaiden
1978 Lanier Bassfield Gloster Vaiden
1977 Lanier Wilkinson County Bassfield Vaiden
1976 Lanier Simmons Gloster Vaiden
1975 Tie: Lanier

Hazlehurst

Wilkinson County Utica MSD
1974 Gentry Wilkinson County Utica MSD
1973 Quitman Wilkinson County Terry MSD
1972 Laurel Madison-Ridgeland Terry MSD
1971 Horn Lake Forest Nugent Center Smithville

 

Check Also

2017 Class 2A-4A-6A Track Championships

To see all of the photos of the 2017 MHSAA Track & Field Championships, please …