Breaking News
Home / Sports / Basketball / MHSAA Round 1 State Basketball Playoff Schedule
Photo by Keith Warren

MHSAA Round 1 State Basketball Playoff Schedule

Updated Monday, Feb. 20, 1:00 PM

 

Date Sport Level Home Away Site Time
02/20/2017 Basketball Regional Girls ABERDEEN HOLLY SPRINGS ABERDEEN HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls AMANDA ELZY BELMONT AMANDA ELZY HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls AMORY GENTRY AMORY HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls ASHLAND HAMILTON ASHLAND HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls BASSFIELD CLARKDALE BASSFIELD HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls BAY HIGH RICHLAND BAY HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls BILOXI PEARL BILOXI HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls BOGUE CHITTO FRENCH CAMP BOGUE CHITTO HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls BOONEVILLE RULEVILLE BOONEVILLE HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls BRANDON DIBERVILLE BRANDON HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls CALHOUN CITY J Z GEORGE CALHOUN CITY HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls CALLAWAY SOUTHAVEN CALLAWAY HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls CANTON LEWISBURG CANTON HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls CENTER HILL Germantown Center Hill HIgh School 7:00 PM
Basketball Regional Girls CHOCTAW CENTRAL JEFFERSON COUNTY CHOCTAW CENTRAL HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls CLEVELAND ITAWAMBA CLEVELAND HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls COAHOMA COUNTY EUPORA COAHOMA CO. HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls COLLINS MAGEE COLLINS HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls DURANT MOUNT OLIVE DURANT HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls EAST MARION LAKE EAST MARION HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls EAST UNION RIVERSIDE EAST UNION HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls EAST WEBSTER STRAYHORN EAST WEBSTER HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls FOREST HAZLEHURST FOREST HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls FORREST CO AHS NEWTON COUNTY FORREST CO HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls FRANKLIN CO PHILADELPHIA FRANKLIN CO HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls Greene County NE LAUDERDALE GREENE CO HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls GREENWOOD CORINTH GREENWOOD HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls HEIDELBERG WEST LINCOLN HEIDELBERG HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls HICKORY FLAT VARDAMAN HICKORY FLAT HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls HORN LAKE NW RANKIN HORN LAKE HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls HOULKA BLUE MOUNTAIN HOULKA HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls JUMPERTOWN SHAW JUMPERTOWN HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls KOSCIUSKO RIPLEY KOSCIUSKO HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls LAFAYETTE HOUSTON LAFAYETTE HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls LANIER OXFORD HS LANIER HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls LAUREL STONE LAUREL HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls LEAKE CENTRAL NEW ALBANY LEAKE CENTRAL HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls LEAKE COUNTY Lumberton LEAKE COUNTY HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls LELAND WALNUT LELAND HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls LOYD STAR NEWTON LOYD STAR AC 7:00 PM
Basketball Regional Girls MCADAMS SALEM MCADAMS HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls McComb EAST CENTRAL MCCOMB HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls MSD ETHEL MSD 7:00 PM
Basketball Regional Girls NE JONES POPLARVILLE NORTHEAST JONES HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls NEW HOPE RIDGELAND NEW HOPE HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls NEW SITE HUMPHREYS COUNTY New Site 7:00 PM
Basketball Regional Girls NORTH PANOLA MOOREVILLE NORTH PANOLA HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls NORTH PONTOTOC CHARLESTON NORTH PONTOTOC ATT CNT 7:00 PM
Basketball Regional Girls OCEAN SPRINGS MERIDIAN OCEAN SPRINGS HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls PASS CHRISTIAN LAWRENCE CO PASS CHRISTIAN HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls PELAHATCHIE RICHTON PELAHATCHIE AC 7:00 PM
Basketball Regional Girls PICAYUNE SOUTH JONES PICAYUNE HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls PINE GROVE KENNEDY JOHN F PINE GROVE HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls PONTOTOC RAYMOND PONTOTOC HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls PORT GIBSON KEMPER COUNTY Port Gibson 7:00 PM
Basketball Regional Girls PROVINE GAUTIER PROVINE HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls PUCKETT NORTH FORREST PUCKETT HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls RAY BROOKS BIGGERSVILLE RAY BROOKS SCHOOL 7:00 PM
Basketball Regional Girls SACRED HEART NOXAPATER Sacred Heart Sports Complex 7:00 PM
Basketball Regional Girls SIMMONS Tupelo Christian High School SIMMONS HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls SOUTH PIKE MOSS POINT SOUTH PIKE HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls ST ANDREWS St Patrick ST ANDREWS HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls STRINGER SEBASTOPOL STRINGER ATTENDANCE CENTER 7:00 PM
Basketball Regional Girls TAYLORSVILLE SCOTT CENTRAL TAYLORSVILLE HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls TERRY GULFPORT TERRY HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls TREMONT WEST UNION TREMONT HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls TYLERTOWN RALEIGH TYLERTOWN HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls WEST BOLIVAR BALDWYN WEST BOLIVAR HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls WEST HARRISON COUNTY BROOKHAVEN West Harrison HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls WEST LAUDERDALE SUMRALL WEST LAUDERDALE H 7:00 PM
Basketball Regional Girls WEST LOWNDES PINEY WOODS WEST LOWNDES HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls WEST TALLAHATCHIE WINONA WEST TALLAHATCHIE HS 7:00 PM
02/21/2017 Basketball Regional Boys ABERDEEN HOLLY SPRINGS ABERDEEN HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys ASHLAND SMITHVILLE ASHLAND HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys BALDWYN WEST BOLIVAR BALDWYN HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys BASSFIELD HEIDELBERG BASSFIELD HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys BAY SPRINGS AMITE COUNTY BAY SPRINGS HS 7:30 PM
Basketball Regional Boys BIGGERSVILLE SIMMONS BIGGERSVILLE HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys BOONEVILLE EAST SIDE BOONEVILLE HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys BYHALIA LOUISVILLE BYHALIA HS 7:30 PM
Basketball Regional Boys CALHOUN CITY COAHOMA AHS CALHOUN CITY HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys COAHOMA COUNTY EAST WEBSTER COAHOMA CO. HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys COFFEEVILLE WEST UNION COFFEEVILLE HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys COLUMBIA WEST LAUDERDALE COLUMBIA HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys COLUMBUS CLINTON COLUMBUS HS 7:30 PM
Basketball Regional Boys CORINTH YAZOO CITY CORINTH HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys EAST MARION Puckett EAST MARION HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys ETHEL BOGUE CHITTO ETHEL HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys FLORENCE MOSS POINT FLORENCE HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys FOREST HILL BILOXI FOREST HILL HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys GENTRY TISHOMINGO CO HS GENTRY HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys GULFPORT TERRY GULFPORT HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys HATTIESBURG SOUTH JONES HATTIESBURG HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys HOLMES COUNTY CENTRAL HS CENTER HILL HOLMES COUNTY CENTRAL HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys HOULKA HICKORY FLAT HOULKA HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys HUMPHREYS COUNTY BELMONT HUMPHREYS CO HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys INDEPENDENCE SOUTH PONTOTOC INDEPENDENCE HS 7:30 PM
Basketball Regional Boys INGOMAR LEFLORE COUNTY INGOMAR HS 7:30 PM
Basketball Regional Boys JEFFERSON COUNTY FOREST JEFFERSON CO HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys KEMPER COUNTY HAZLEHURST KEMPER CO HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys KENNEDY JOHN F PINE GROVE KENNEDY JF HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys Lake Cormorant Germantown Lake Cormorant HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys LEAKE CENTRAL HIGH SCHOOL LAFAYETTE LEAKE CENTRAL HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys LEAKE COUNTY STRINGER LEAKE COUNTY HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys M S PALMER MOOREVILLE M S PALMER HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys MCADAMS MSD MCADAMS HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys MCCOMB PASS CHRISTIAN MCCOMB HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys MENDENHALL PURVIS MENDENHALL HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys MIZE PISGAH MIZE HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys MORTON St Patrick MORTON HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys MOUNT OLIVE DURANT MOUNT OLIVE HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys MYRTLE HAMILTON MYRTLE HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys NE LAUDERDALE FORREST CO AHS NE LAUDERDALE HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys NETTLETON NORTH PANOLA NETTLETON HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys NEW SITE AMANDA ELZY New Site 7:00 PM
Basketball Regional Boys NEWTON ENTERPRISE 7 NEWTON HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys NOXUBEE COUNTY SENATOBIA NOXUBEE COUNTY HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys Oak Grove ST MARTIN OAK GROVE HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys OCEAN SPRINGS BRANDON OCEAN SPRINGS HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys OKOLONA STRAYHORN OKOLONA HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys OXFORD HS RIDGELAND OXFORD HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys PELAHATCHIE NORTH FORREST PELAHATCHIE AC 7:00 PM
Basketball Regional Boys PINEY WOODS NANIH WAIYA PINEY WOODS HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys POPLARVILLE NEWTON COUNTY POPLARVILLE HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys PRENTISS UNION PRENTISS HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys PROVINE PASCAGOULA PROVINE HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys RAYMOND PONTOTOC RAYMOND HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys RIPLEY CALEDONIA RIPLEY HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys RIVERSIDE POTTS CAMP RIVERSIDE HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys SACRED HEART SEBASTOPOL Sacred Heart Sports Complex 7:00 PM
Basketball Regional Boys SALEM MONTGOMERY CO SALEM HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys SE LAUDERDALE FRANKLIN CO SE LAUDERDALE HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys SHANNON GREENWOOD SHANNON HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys SHAW THRASHER SHAW HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys SOUTH DELTA WALNUT SOUTH DELTA HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys SOUTHAVEN NW RANKIN SOUTHAVEN HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys ST JOE Madison RICHTON ST JOSEPH MADISON 7:00 PM
Basketball Regional Boys STARKVILLE HORN LAKE STARKVILLE HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys TYLERTOWN RALEIGH TYLERTOWN HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys VELMA JACKSON KOSSUTH VELMA JACKSON HS 7:30 PM
Basketball Regional Boys VICKSBURG WEST POINT VICKSBURG HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys WARREN CENTRAL HERNANDO WARREN CENTRAL HS 7:30 PM
Basketball Regional Boys WAYNE COUNTY STONE WAYNE COUNTY HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys WEST HARRISON COUNTY WINGFIELD West Harrison HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys WEST LOWNDES LUMBERTON WEST LOWNDES HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys WEST MARION ST ANDREWS WEST MARION HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys WEST TALLAHATCHIE EUPORA WEST TALLAHATCHIE HS 7:00 PM
Basketball Regional Boys WHEELER BROAD STREET WHEELER HS 7:00 PM
Basketball Regional Girls Bay Springs AMITE COUNTY BAY SPRINGS HS 6:00 PM
Basketball Regional Girls BYHALIA LOUISVILLE BYHALIA HS 6:00 PM
Basketball Regional Girls COLUMBUS CLINTON COLUMBUS HS 6:00 PM
Basketball Regional Girls CRYSTAL SPRINGS Seminary CRYSTAL SPRINGS HS 6:00 PM
Basketball Regional Girls INDEPENDENCE SOUTH PONTOTOC INDEPENDENCE HS 6:00 PM
Basketball Regional Girls INGOMAR LEFLORE COUNTY INGOMAR HS 6:00 PM
Basketball Regional Girls VELMA JACKSON KOSSUTH VELMA JACKSON HS 6:00 PM
Basketball Regional Girls WARREN CENTRAL HERNANDO WARREN CENTRAL HS 6:00 PM
Basketball Varsity Boys BAY HIGH SOUTH PIKE BAY HS 7:00 PM
Basketball Varsity Boys CRYSTAL SPRINGS Seminary CRYSTAL SPRINGS HS 7:30 PM
Basketball Varsity Boys VANCLEAVE LAWRENCE CO VANCLEAVE HS 7:00 PM

Check Also

Week 6 football scores