Breaking News
Home / Reclassification / 2017-19 Tennis Regions

2017-19 Tennis Regions

2017-19 Tennis Regions
Class 1A-2A
Region 1/Dist. 1 Region 2/Dist. 1 Region 3/Dist. 4 Region 4/Dist. 6
Baldwyn Bruce Eupora Madison St. Joseph
Jumpertown East Webster French Camp Philadelphia
New Site Mississippi For Math & Science Leland Pisgah
Thrasher Okolona Winona Union
Wheeler Tupelo Christian
Region 5/Dist. 6 Region 6/Dist. 7 Region 7/Dist. 8 Region 8/Dist. 8
Clarkdale Bogue Chitto East Marion Lumberton
Enterprise Enterprise Mize Our Lady Academy
Pelahatchie Loyd Star Richton Resurrection
Piney Woods West Lincoln Sacred Heart St. Patrick
Puckett Taylorsville
Class 3A
Region 1/Dist. 1 Region 2/Dist. 1 Region 3/Dist. 6 Region 4/Dist. 7
Alcorn Central Aberdeen Forest Columbia
Belmont School Amanda Elzy Mclaurin Franklin
Booneville Houston Morton Magee
Kossuth Nettleton Raleigh Wesson
North Pontotoc Ruleville Central St. Andrew’s West Marion
 South Pontotoc
Class 4A
Region 1/Dist. 1 Region 2/Dist. 1 Region 3/Dist. 3 Region 4/Dist. 4
Corinth Amory Clarksdale Kosciusko
New Albany Caledonia Gentry Leake Central
Ripley Itawamba AHS Greenwood Louisville
Senatobia Mooreville Rosa Fort New Hope
Tishomingo County Pontotoc Yazoo City Noxubee County
Shannon
Region 5/Dist. 5 Region 6/Dist. 6 Region 7/Dist. 8 Region 8/Dist. 8
Newton County Florence Forrest County AHS Bay
Northeast Jones Lanier Lawrence County East Central
Northeast Lauderdale McComb Poplarville Moss Point
Quitman Richland Purvis Pass Christian
West Lauderdale South Pike Sumrall St. Stanislaus
Class 5A
Region 1/Dist. 2 Region 2/Dist. 1 Region 3/Dist. 3 Region 4/Dist. 6
Center Hill Grenada Canton Callaway
Lake Cormorant Lafayette Cleveland Germantown
Lewisburg Saltillo Neshoba Central Ridgeland
Olive Branch West Point Vicksburg
Region 5/Dist. 5 Region 6/Dist. 7 Region 7/Dist. 8 Region 8/Dist. 8
Laurel Brookhaven Hattiesburg Gautier
South Jones Forest Hill North Pike Long Beach
Wayne County Natchez Picayune Stone
West Jones Wingfield West Harrison
Class 6A
Region 1/Dist. 2 Region 2/Dist. 2 Region 3/Dist. 6 Region 4/Dist. 6
Desoto Central Oxford Madison Central Clinton
Hernando South Panola Murrah Greenville
Horn Lake High Tupelo Northwest Rankin Provine
Southaven Starkville Warren Central
Region 5/Dist. 8 Region 6/Dist. 6 Region 7/Dist. 8 Region 8/Dist. 8
George County Brandon Diberville Biloxi
Meridian Jim Hill Ocean Springs Gulfport
Oak Grove Pearl Pascagoula Hancock
Petal Terry St Martin Harrison Central

Check Also

2017-19 Archery Regions

2017-19 Archery Regions Class I North Half South Half Ashland Nanih Waiya Amite County Philadelphia …